İşyeri Güvenliğini Artırmanın 5 Yolu Nelerdir?

İşyeri Güvenliğini Artırmanın 5 Yolu Nelerdir?

Çalışanlarınızın ve ziyaretçilerinizin güvenliği bir işletme olarak en önemli önceliklerinizden biri olmalıdır. Günümüzde teknolojideki gelişmeler sayesinde, özellikle ziyaretçi yönetimi uygulamaları sayesinde işyeri güvenliğinizi artırmak çok daha kolay. Aşağıda, bir ziyaretçi yönetimi uygulamasının işyeri güvenliğini artırmaya yardımcı olabileceği 5 yol bulunmaktadır.

Tahliye listeleri

Tahliye listeleri hayat kurtarır! İster bir yangın tatbikatı, ister gerçek bir acil durum olsun, ister ziyaretçilere, isterse personele, binadaki herkesin doğru bir tahliye listesine sahip olmak hayati önem taşır. Bu listeye, acil bir durumda nerede olursanız olun erişmek de önemlidir. Bir ziyaretçi yönetimi uygulamasıyla, listeye bir akıllı telefondan veya internete bağlı herhangi bir cihazdan erişebileceğiniz ve binada tam olarak kimin olduğunu görebileceğiniz için tahliye listeleriniz yazdırmanıza gerek yoktur.

Bildirimler

Bir ziyaretçi yönetimi uygulaması kullanmak, bir ziyaretçi geldiğinde SMS veya e-posta yoluyla bildirimi almanızı sağlar. Fotoğraflar, bildirimlerle birlikte eklenebilir, böylece daha önce biriyle tanışmadıysanız, onlarla tanışmadan önce bir fotoğraf koyabilirsiniz.

İmzalama politikaları ve NDA'lar

Ziyaretçilerinizin sağlık ve güvenlik bildirimleri ve gizlilik politikaları gibi veya gizlilik sözleşmelerini imzalamaları gerekiyorsa, ziyaretçi yönetimi uygulaması işlemi çok daha kolay hale getirir. Bir ziyaretçi oturum açtığında gösterilecek farklı politikalar seçin ve bir kutuyu işaretlemek veya adlarını ekranda imzalamak gibi bir işlem yapmalarını isteyin. Ayrıca güncellenmiş şartlar ve politikaları da paylaşabilmelisiniz.

Ziyaretçi fotoğrafları ve yaka kartları

Ziyaretçi fotoğrafları, işyerinizdeki güvenliği ve güvenliği artırmanın harika bir yoludur. Bir ziyaretçi yönetimi uygulaması, ziyaretçinizin fotoğrafını çekebilir ve verileri güvenli bir çevrimiçi portalde saklayabilir. Fotoğraf ayrıca e-posta bildirimlerine eklenebilir ve ziyaretçilerin işyerinizdeyken takması için ziyaretçi kartları üzerine basılabilir.

Güvenli veri

Ziyaretçi yönetimi uygulamaları, verilerinizin düzenli olarak yedeklenmesini sağlayan ve bir olay meydana geldiğinde kaybolmaması için bulut tabanlı çözümlerdir. Otomatik bir veri saklama süresi ayarlayarak verilerin ne kadar süreyle saklanacağını da kontrol edebilirsiniz; bu, işletmenizin KVKK’ya uymasına yardımcı olacak harika bir eklentidir.

Akıllı ziyaretçi yönetimi çözümü ile işyeri güvenliğinizi artırmaya hazır mısınız? Gir-in App işletmenizi nasıl dönüştürebileceği hakkında bizimle konuşun. Bizi 999 999 99 99 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected]  e-posta gönderebilirsiniz. Güler yüzlü ekibimizin bir üyesi size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Alternatif olarak, başlamaya hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, buradan ücretsiz denememize kaydolun.